ZAPROJEKTOWANI. TARGI DIZAJN&WNĘTRZA

środa, 11 listopada 2015
data:post.title

Od 6 do 8 listopada 2015 w Krakowie odbywał się festiwal „ Zaprojektowani. Krakowskie spotkania z Dizajnem”. To wydarzenie skupiające grono polskich projektantów i producentów dobrego dizajnu i wnętrz. Podczas festiwalu można było wziąć udział w licznych wykładach i warsztatach oraz spotkać się z fascynującymi osobistościami świata wnętrz i dizajnu.

Z tej okazji w ramach podsumowania, w niedzielę odbyły się Targi dizajn&wnętrze. Kiedy zaproszono Nas do wzięcia udziału w wydarzeniu, już wiedziałyśmy że niestety nie będziemy wstanie się na nich wystawić. Ale udało nam się zarezerwować wolny dzień właśnie na tę okazję. Dzisiaj przygotowałam dla Was zbiór miejsc i firm, które szczególnie przykuły naszą uwagę.

Tradycyjnie jak na targach zaraz po wejściu przywitał Nas tłum, utrudniający poruszanie się i bliższe przyjrzenie się każdemu stoisku. Szybko obrałyśmy więc odpowiedni kierunek i ruszyłyśmy na łowy.

opa&company

To maleńkie stoisko, które skradło moje serce na wstępie i nie zrobiło miejsca dla innych.  Wcale nie jestem zaskoczona tym faktem ponieważ OPA to skandynawski styl w pięknej formie. To nie tylko sklep, w którym znajdziesz najnowsze kolekcje znanych skandynawskich firm i produkty polskich lokalnych producentów, to również strefa projektowania wnętrz i mebli na wymiar. Ich produkty są proste w formie i wykonane z podstawowych materiałów, w większości wykonane ręcznie i z naturalnych surowców. W ofercie sklepu znajdziecie meble, oświetlenie, produkty do wystroju wnętrz i wiele innych. OPA idealnie trafia w serca miłośników pięknych pomieszczeń i funkcjonalnych przedmiotów codziennego użytku. Buduje przestrzeń będącą źródłem nieprzerwanej przyjemności i sprawia, że chcesz zostać na dłużej. Jeżeli nie znasz tego miejsca w sieci koniecznie zajrzyj na www.opaandcompany.comNiestety OPA nie udało nam się zrobić zdjęcia Waszego stoiska. To był pierwszy moment, kiedy bez reszty pochłonięta Waszymi pięknymi rzeczami, zgubiłam w tłumie moich towarzyszy. Udało mi się jedynie zabrać Wasze pocztówki/wizytówki, by na spokojnie odnaleźć Was w sieci i bliżej poznać.
                 melyo

Kiedy uporałam się już z tłumem trafiłam do filcowego raju. Melyo to marka tworząca niebanalne filcowe dywany i akcesoria oraz naturalne drewniane meble. Naszą szczególną uwagę przykuły tutaj ogromne przeplatane kosze wykonane z filcu.  Ten bardzo ciekawy i funkcjonalny element wystroju na długo pozostał w naszych rozmowach. Kiedy tylko je zobaczyliśmy, każdy z nas szukał dla nich miejsca w swojej domowej przestrzeni. W mojej nowej pracowni prezentował by się świetnie. Wpisany na listę zakupów! W sklepie internetowym MELYO  www.melyo.pl znajdziecie wszystkie dostępne wielkości i kolory koszy, ostrzegam ciężko się zdecydować.
epic light
                                miejsce pełne światła

Bardzo oblegane stoisko, ciężko było dostać się bliżej. Nie pozostało nam więc nic innego jak zrobić kilka zdjęć i odnaleźć ich w sieci po targach. Tak więc zrobiłam. Według informacji podanych na stronie Zaprojektowani – „Marka Epic Light to produkty z duszą, w klimacie epoki industrialnej. Te wyjątkowe przedmioty wprowadzają kameralną atmosferę do każdego wnętrza, tym samym wzbogacając ją duchem minionej epoki. Marka jest wyrazem sentymenty, nutki nostalgii do wieku ubiegłego”.  Ich produkty to żarówki oraz mosiężne lampy. Żarówki są produkowane na bazie ponad stuletniej technologii. Światło, które emitują mają ciepłą, bursztynową barwę najbardziej zbliżoną naturalnemu światłu słonecznemu, jest więc najbardziej przyjazne dla ludzkiego oka. Produkty marki EPIC LIGHT przyciągają nie tylko niecodzienną formą oświetlenia przestrzeni ale przede wszystkim funkcjonalnością i założeniami marki. Warto przejrzeć ich ofertę, którą znajdziecie pod adresem www.fiufiushop.com/epic-light


Targi odbywały się w Starej Zajezdni – klimatycznym miejscy, w którym stoiska wystawców były rozłożone na głównym placu oraz antresoli. Aby się na nią dostać trzeba było poczekać w nie małej kolejce. Mam nadzieję, że nikogo z bywalców to nie odstraszyło ponieważ na górze można było nie tylko zobaczyć panoramę dizajnerkich zakątków ale i przejrzeć dalszą część bardzo ciekawych projektantów i producentów. Tutaj podobało nam się zdecydowanie najbardziej. Już na wstępie naszą uwagę przykuły meble firmy 
camfero


To firma produkująca meble z metalu w połączeniu ze szkłem, drewnem i tkaninami. To wspaniałe połączenie dizajnu z funkcjonalnością. Co ich wyróżnia? Ciekawe kształty, niebanalne wzory i przede wszystkim wysoka jakość produkcji. Ich meble bowiem wykonane są ręcznie. Bardzo prosta forma, świetne połączenie naturalnych surowców i te kolory. Tego nie trzeba opisywać, to trzeba obejrzeć! Zostańmy więc na dłużej i delektujmy się pięknymi elementami wystroju wnętrz z CAMFERO.


  
A więcej tych pięknych rzeczy możecie zobaczyć tutaj www.camfero.pl

Na targach dizajn&wnętrze pojawili się nie tylko sami projektanci i producenci ale również przedstawiciele unikatowych miejsc, w których można kupić przedmioty polskich i europejskich projektantów.  Mowa tutaj o FORUM DESIGNU. Znajdziecie tam meble, akcesoria oraz przedmioty codziennego użytku, tworzone przez lokalne firmy. To autentyczne polskie rzemiosło. Kupicie tam oryginalne i niepowtarzalne, które odmienią każde wnętrze oraz poznacie grono wspaniałych twórców polskiego designu.

   FORUM DESIGNU 


O forum dowiecie się więcej tutaj www.facebook.com/forumdesignu/

Naszą uwagę przyciągnęły tym razem widoczne na zdjęciach stołki.

Projekt stołek to inicjatywa polskich twórców. Spontaniczny pomysł przerobienia starych stołków na nowoczesny mebel w stylu skandynawskim. Więcej o projekcie tutaj www.facebook.com/projektstolek.meble/photos_stream

Szkoda, że nie udało nam się wciąć udziału w tym wydarzeniu z miejsca wystawcy. To świetny sposób na poznanie opinii ludzi i zaprezentowanie własnych produktów. Mam nadzieję, że kiedyś i my będziemy miały okazje zaprosić Was na nasze stoisko!

Tymczasem, nim opuściłyśmy Starą Zajezdnię otrzymałyśmy zaproszenie na
  
NAJEDZENI FEST! Kiermasz vol. V, czyli polska moda w najlepszym wydaniu

Targi polskiej mody i gwiazdkowych prezentów.
Zainteresowani? My bardzo, więc do zobaczenia na miejscu!

Prześlij komentarz