ŚWIĄTECZNY PREZENT OD SERCA

poniedziałek, 21 grudnia 2015
data:post.title

Wokół unosi się magia świąt. Zewsząd napływają propozycje i pomysły na idealny prezent pod choinkę. Czy macie już swój? Jeżeli nie, to dzisiaj chciałabym szczególnie zachęcić Was do stworzenia własnych prezentów. Szyjesz, dziergasz, robisz na drutach, a może tworzysz coś z papieru czy masy solnej? Może jeszcze nie jest za późno na owinięcie w świąteczny papier swojego ręcznie zrobionego produktu. 


W Twoim gronie na pewno znajdzie się ktoś, komu Twoje rzeczy mocno przypadły do gustu ale niestety nie udało Ci się jeszcze nic dla tej osoby uszyć. A więc raz dwa, uszyj coś prostego może nie koniecznie to czego sobie ta osoba życzyła (bo może akurat chciała coś czego przygotowanie wymaga więcej czasu). Uszyj jej coś prostego. Drobiazg, który będzie świadczył o tym że pamiętasz o niej i nie skreśliłaś jej z listy osób do "obszycia". Z pewnością wywołasz uśmiech na jej twarzy. 

Jest zima to idealny czas dla maniaków drutów i szydełka. Małe koszyczki, poduszeczki, szaliki czy czapki, czasem to tylko dobry film w telewizji. Wiem, że teraz już w głowie Ci tylko karp, ciasto i choinka ale może uda się coś jeszcze zrobić. Czy zamiast biegać po galeriach nie lepiej oszczędzić naszej energii i w spokoju przygotować prezenty. Na prawdę wolałabyś dostać szalik z sieciówki, który ma co druga dziewczyna mijająca Cię na ulicy zamiast unikatowego, ręcznie robionego szalika?A jeżeli jest już za późno na własnoręczne wykonanie prezentów, kup już coś z zamysłem.

Kiedy wśród Twoich najbliższych są osoby mające jakąś pasję, kupienie dla nich prezentów wydaje się być znacznie łatwiejsze. Nie ukrywam, że od dłuższego czasu wszelkie prezenty i prezenciki związane z szycie cieszą mnie najbardziej. Ku mej radości wśród moich znajomych pojawia się coraz więcej osób podzielających moje upodobanie do tworzenia ubrań. Z pewnością i Ty zaraziłaś kogoś swoją pasją. Podaruj bliskim drobny upominek, który pchnie ich małe wyobrażenia o tworzeniu dalej. Może zmotywuje, może poszerzy horyzonty ale przede wszystkim ucieszy i doda wiary we własne możliwości. Jeżeli nie masz już czasu na wizytę w księgarni czy pasmanterii to koniecznie odwiedź strony sklepów internetowych z tkaninami, w większości z nich pojawiła się możliwość wykupienia kart podarunkowych na tkaniny - to świetnych prezent dla osób już szyjących. A jeżeli masz do obdarowania kobietę, której kompletnie nie wiesz już co kupić, nie wybieraj czegoś niepotrzebnego kup jej umiejętności. Slow Fashion Cafe oferuje bony na różne kursy szycia, to ciekawy prezent świąteczny, nad którym zachwyt nie opadnie wraz z wyschniętymi igłami choinki. Pamiętaj, umiejętności zostają na całe życie!


Świąteczne szaleństwo rozpętało się na dobre, dlatego dzisiaj chciałbym Was zachęcić do zwolnienia. Nie biegajcie w kółko po galeriach, nie zabiegajcie o coś co zbyt szybko upłynie. Nie odhaczajcie tych świąt w kalendarzu jak kolejne produkty na liście świątecznych zakupów.Podarujmy w te święta najbliższym siebie. Zapakujmy w świecący papier swój czas, swój uśmiech, swoja energię i pamięć.


Spokojnych świąt życzy myselfbymglej.

1 komentarz