SMART CASUAL - BYĆ ELEGANCKĄ W DRESIE

sobota, 26 marca 2016
data:post.title

Słyszeliście o smart casual? To styl ubierania się klasycznie i jednocześnie nieformalnie. To taka swobodna elegancja. Styl ten stał się bardzo popularny w pracy - urzędach, biurach itd. Polega na rezygnacji z oficjalnych garsonek na rzecz bardziej luźnego ale wciąż nie sportowego ubioru. Ważny by taki strój był schludny, jednocześnie niezbyt elegancki i zbytnio sportowy. To takie wyśrodkowanie stylów, które pozwala nam poczuć się jednocześnie "ładnie" i luźno.

Mój smart casual to wręcz sportowa elegancja. Bardzo lubię przełamywać granicę między tymi dwoma mocno różniącymi się stylami, czego przykładem jest cała rzesza moich dresowych ubrań w eleganckiej formie. Szycie daje nam te swobodę i możliwość małego stylowego buntu. Możemy łamać światową klasykę wciągając ją w świat dresu i jednocześnie "luźnym" tkaniną nadać elegancji ubierając je w surowe formy. A więc dzisiaj " w dresie", to już nie to samo. Oto mój kolejny przykład popierający to stwierdzenie. Z pozoru "mała czarna", mimo bocznych kieszeni wciąż zachowuje prosty i elegancki styl. Delikatny półgolf dodatkowo podkreśla jej kobiecość. Co łamie jej standardową, klasyczną odsłonę? Oczywiście dres i surowe wykończenie. Bardzo wygodna tkanina, świetnie się nosi i pierze, a przy odpowiedniej formie niezwykle kobieca i mimo wszystko wciąż może być elegancka!

       fot. Ewa

2 komentarze

  1. Genialna sukienka - uwielbiam Twoje pomysły :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Chcąc zawsze prezentować się modnie i jednocześnie nie rezygnować ze swobody, warto wybierać ubrania takie, jak Tommy Hilfiger t shirt damski. Sprawdzają się idealnie.
    tommy hilfiger t shirt damski

    OdpowiedzUsuń